Dostihy Mladá Boleslav a Velká vipetská

Na tento dostih jsme se velmi těšili a myslím, že podstatná část majitelů dostihových chrtů, vipetů zvlášť. V sobotu 6.10.2012 se konal 30. ročník Velké ceny vipetů a dostihy CACIL (CACT,B) pořádané KCHCHADP. Konkurence se sešla opět velmi velmi slušná, adeptů na finále mnoho a první rozběhy naznačovaly, že i adeptů na Velkou vipetskou (postupuje 6 psů či fen s nejlepšími časy ze společných běhů).

Ve vipetkách fenách zvítězila po napínavém souboji Catwalk Inventum (23,420), před Camouflage Inventum, Jordan Bohemia Snap Dog, Laurou Vlapan, Artemis a Chambawamba TT.

Po velmi rychlých rozbězích vipetů psů (opět časy pod 23 s.) se Garp dostal do finále s dečkou č. 4. Finále A psů:

Chester Bohemia Snap Dog, Jalisco BSD, Anniel Shadowless, GARP GG, King Vlapan a Acharon Shadowless. Ve finále nejlépe odstartoval Jalisco BSD, ale ve vedení se dlouho neudržel, nastoupil Anniel Shadowless (ze Slovenska) a za ním náš GARP. Do cíle si pro vítězství doběhl Anniel Shadowless (22,820), 2. GARP GG. (22,930). 3. Chester BSD, 4. Jalisco BSD, 5. KING Vlapan a 6. Acharon Shadowless.

Finále bylo i šesticí nejrychlejších psů, kteří se zařadili do boje o Velkou cenu vipetů. Na putovním poháru jsou jména špičkových psů, kteří si tento dostih nenechali ujít ( Mistr světa Cassini BN Vítka Černého, Bodie BA, High Hope, Can Fly, a mnozí další naši borci).

K překvapení všech však svou účast stáhla čtveřice psů - Jalisco BSD, Chester BSD, Acharon a Anniel Shadowless. Důvodem, jak uvedli majitelé, byl fakt, že se jedná o 4. běh dne, psi prý na to nejsou trénovaní a jsou mladí. Proč se však  přihlašovali na Velkou cenu vipetů nikomu nevysvětlili, stejně tak hranici , kdy pes už "není" mladý (Shadowless jsou mladší o 6 měsíců než Garp), až na Jalisca jsou všem více jak 2 roky.

Zúčastnit se dostihu je právo každého majitele, on rozhoduje, jak, kdy a kde psa pustí. Přesto si troufám tvrdit, že tak, jak to předvedli majitelé zmíněných 4 psů, lze označit za nesportovní chování a můžou si připsat jedno prvenství, že zrovna u dostihu, jakým je Velká cena vipetů.

Nakonec srdnatě bojovali jen dva osamocení mušketýři na dráze, nestarnoucí King Vlapan a náš Garp GG. Minulý rok vyhrál tuto cenu King a Garp byl druhý , letos si to prohodili a tak na tom snad nejprestižnějším putovním poháru v ČR bude za rok 2012 vyryto jméno GARP T.S. Globe Glass.