Grosser Preis von Thuringen 2013

Dostihovou dráhu v Tuttlebenu známe, kdysi jsme tam absolvovali dostih s Forestem.

Kvalitní, travnatá, široká dráha je velmi rychlá, 360 m, časomíra, téměř vančurovské prostředí a

hodně stínu, vzrostlé stromy, vstřícní lidé.

Protože panovala obava z velmi teplého počasí, začínal dostih již v 8.00 hodin. Sešlo se cca 55 závodníků - dost afgánů, saluk, vipetů psů 10.

První rozběh Garp vyhrál s přehledem - náskok asi 8 m, ale čas katastrofální 23,98 (!), říkala jsem si, že dráha je asi dost pomalá. V druhém rozběhu doběhl Gaudí jako vítěz s časem 23,25

a to už mi připadal Garpův čas úplně pomatený. Na věži s milým úsměvem připustili, že zlobila v Garpíkově rozběhu časomíra a protože vyhlásili druhé rozběhy jako fakultativní, máme Garpa pro jistotu přihlásit, neb se do finále nemusí dostat. Na ja, sichr ist sichr :-)  Tak na rozdíl od svého bratra absolvoval 2. rozběh s časem 22,77 a doběhl si do finále pro dečku červenou.

Hodinu na to se běželo finále psů: 1. Garp GG 22,68, 4. místo Gaudí GG,  bohužel ostatní si přesně nepamatuju a čekám na zveřejnění výsledků (Powerplayś Zunamy, Effloresco Jamiron, Zadoc el Schiras, Flasch, Dinky Duke el Schiras, Ustinov vom rauhen Meer).

Dostihový den krásný, odběháno do 12.30, pohodička, žádné vedro.Konkurence vipetů velmi malá(dovolené a obava z vedra), ale čas Garpa na této distanci

nás opět potěšil. Musím poznamenat, že výškově Garp mezi německé psy naprosto zapadl,

vedení dráhy naopak pochvalně komentovalo jeho výkon. Stejně tak Boltův vyrovnaný běh (23,02) od majitelky Simony Navrátilové, která jela do Tuttlebenu poprvé (Bolt a a jeho sestra Bereta běželi běhy ukázkové).

6. 10 2013 slaví dráha 25 let své činnost a poběží se dostih o zlatou dečku, takže už víme, kam pojedeme ... (od domu 222 km).