Herbmeisterschaft 2013 Greppin

1.9.2013 se konal námi dlouho očekávaný dostih v německém Greppinu. Na startu se sešlo 12 vipetů psů, z českých Jalisco BSD, Jabulani BSD, Juventus BSD, Garp GG, Arminas, Bolt a Essien.

Počasí bylo akorát, honily se mraky, chvílemi svítilo slunce. Nálada jako vždy skvělá.

O velké konkurenci svědčí fakt, že do finále se neprobojovali takoví borci jako Juventus, Jabulani a Bolt. Finále A pak bylo obsazeno takto: Jalisco, GARP, Ugo Fire vom rauhen Meer, Be Mc Udron el Schiras, Adlerflug vom rauhen Meer a Arminas. A bylo na co se dívat! 3 němečtí a 3 čeští vipíci na startu finále A.

Náš Garp dlouhou dobu druhý, nakonec tuto pozici neudržel a výsledek byl:

1. Be Mc Udron el Schiras, 2. Jalisco BSD, 3. Ugo Fire vom rauhen Meer, 4. Arminas, 5. Garp, 6. Adlerflug (čekám na časy a je možné, že jména 3. a 6. jsem prohodila). Libor Navrátil opět vše natáčel, tak se budeme těšit na skvěle připravené video.

V seniorkách fenách si zaběhla naše Florance, al Fao's Hannah - Tinkerbell a Grande Teguila TT.

Vyhrála Grande Teguila TT, 2. al Fao's Hannah a 3. Florance.

Nejrychleší čas dne a zároveň dráhový rekord zaběhl Delicio z Osirisova domu od Elišky (ten pes je nejenom krásný a milý, ale také VELMI rychlý).  Ve fenách zvítězila Chuckle BSD Vildy Zuvače.

Za zmínku stojí, jak se dráha loučí se závodníky, kteří běželi naposledy. Je to velmi dojemné, když na bedně stojí malý Dio Diesel  se svým pánem Václavem Holochem, moderátor čte jeho úspěchy a pak následuje dlouhý potlesk. Dízik dostal krásný pošlářek se svým jménem a fotkou v běhu.

Greppin máme rádi. Je to blízko a členové dráhy jsou úžasní a v pohodě. Tady si právě uvědomujeme, že je to všechno sport a zábava. Tady nás atmosféra dobíjí, když máme chuť to všechno zabalit a naopak nemáme chuť se věnovat malým českým válkám a neustále se bránit lidské hlouposti.

Příští týden probíhá ME ve Versoix. Budeme držet palce jedinému českému zástupci ve vipetech psech - Jenkovi. Ať doběhne se ctí a zdráv, ať si jeho majitelé užijí vrcholného sportovního mítinku!