Lednice Zlatý box MČR 19.10.2013

Co dodat k dostihům v Lednici ... tentokrát bylo všechno špatně.

1. Časomíra - zapomeňte, vše bylo, jest a bude rozhodnuto pouhým zázračným okem rozhodčích

2. Veterinář na dráze - zapomeňte, ještě tak při přejímce, toť vše (že je v dostihovém řádu přítomnost veterináře vyžadována po celou dobu dostihů? Nebuďte malicherní!

3. Klíč pro umístění fen v opravných bězích - kdo by se s tím počítal podle řádu FCI! Boha jeho! Dáme dva opravné běhy po dvou fenách a je to!

4. Zkontrolovat dráhu o přestávce před finálovými běhy? Proč? A vůbec ... "Nic jsem špatného nenašel!" pravil pan ředitel Barák poté, co Florance GG ve finálovém běhu šlápla do takové díry, až mě přecházel zrak. (nebudu popisovat, jak Flo vypadala ... před očima mi proběhl Forest Gump a celý jeho příběh rekonvalescence).

Přetrhl se naviják - může se stát. No a co že při finále na cílové rovině (tedy těsně před cílovou rovinou), budeme pěkně opakovat celý běh, anžto si nikdo nevšiml, jaké bylo pořadí psů.

Lednice je fenomén jižní Moravy - celý lednicko-valtický areál. Dostihy chrtů jsou jako třešnička na dortu, je to atraktivní podívaná pro turisty, je to v krásném prostředí, je to zde tradice. Na přelomu června a července se zde tradičně sjížděli ti nejlepší z ČR, ba i cizinci dorazili.

Teď mě děsí stav dráhy, děsí mě zázemí a děsí mě také duševní stav některých lednických činovníků (zdůrazňuji slovo některých). Myslím, že od této soboty by měla před vstupem do prostor dostihové dráhy být zatlučena cedule TADY JE BARÁKOVO.

A když se Vám to nelíbí, tak sem nejezděte kurňa!