Trojboj Berlín 2.-3.11.2013

Ukončení dostihové sezóny jsme pojali poněkud jinak. U Berlína - Brandenburg se každoročně koná trojboj pro chrtí plemena ( i bez licencí). První den klasický dostih na pískové dráze (běh vždy po dvou), na té samé dráze běh přes překážky a následující den coursing. Psi jsou bodovaní (podle rychlosti a šikovnosti při zdolávání překážek a podle počtu bodů v coursingu).

Protože se jednalo o dvoudenní akci, sehnali jsme si ubytování v klasickém Gasthofu pana Hofmanna - moc pěkné ubytování, sympatický majitel, který nám držel palce. Po ránu připravil vydatnou snídani a navečer soljanku. Jenom to pivo mohlo být studenější. Od dráhy daleko 3-4 km.

Tentokrát jsme přihlásili Gaudího na celý trojboj a Garpa jenom na dostih a překážkový dostih.

Počasí bylo chladné, větrné a uplakané, zpočátku se všechno poněkud vleklo, ale jakmile organizátoři postavili balíky slámy na dráhu, začalo to pravé. Ještě nikdy jsem neviděla italáky běžet přes překážky, to bylo nadšení!

Vipetů fen bylo 14, vipetů psů 7, saluk, afgánských chrtů nepočítaně, byli zastoupeni i barzojové a azavaci.

Některé chovatelské stanice jsem vůbec neznala, některé byly velmi známé i z klasických dostihů. Gaudímu vyšel 1. běh naprosto dokonale. Při překážkovém běhu byl opravdu vykulený - první překážku téměř rozrazil tělem, pak pokračoval již jako létající vipet. Po prvním dnu se ocitnul na 1. místě. Garp nebyl hlášen do soutěže o šampiona trojboje a tak si zaběhl klasický dostih s německou fenou a jako poslední pes pak sám překážkový. A to ho velmi navnadilo, bylo vidět, jak ho to strašně baví a nejraději by přeskakoval a běžel dál. (zvlášť když ta kůžička byla tak veliká a krásně kanárkově žlutá).

Druhý den pokračoval coursingem a Gaudí opět překvapil. Nemělo to chybu, rychlý, mrštný, užíval si to. A pozici prvního udržel a vyhrál si krásný pohár  jako vítěz berlínského trojboje.

Jeho počet bodů byl téměř maximální (přesně bude vidět až dají výsledky organizátoři na stránky).

Znovu jsem se utvrdila, že i dostihový chrt potřebuje změnu, netvrdím, že hned coursing, ale překážkový běh psy opravdu nadchnul. Na celé dráze byly jenom 3 překážky ze slámových bloků vysokých asi 70 cm a protože se jedná o pískovou dráhu, bylo to opravdu bezpečné. Prostě v Garpíkovi se opět probudil lovec a v Gaudím jeho hravá povaha.