Pojizerské derby 10.5.2014

Od počátku dostihové sezony jsem bojovala sama se sebou (a s Radkem), zda se vůbec budeme věnovat dostihům. Navíc se nám 12.2.2014 narodila čtyři štěňátka, končila zimní sezóna, účetní a daňové práce mě naplno zaměstnaly, tak jsem některé věci (na rozdíl od jiných povolaných) neřešila.

Do Kolína na první dostih a měření jsme jeli a pak postupně jsem začala s Gaudím nacházet chuť znovu závodit. Následoval Greppin, Lednice a Mladá Boleslav.

Garpa jsem přeřadili do sprinterů (jak se ukázalo, opět to některým vadí), Gaudí zatím v normální kategorii. Jako sprinter Garp bojuje s velmi rychlými psy v plné síle (Querry Supersonic, Bolt) i s úplnými mlaďochy (Kiprop Kipruto), na dráhu se vrátí Avatár z Podsmrčku a Vulkán, nechybí někteří Vlapani. Po dlouhé době je na co se dívat,  mezi sprintery panuje zdravá konkurence s toužebným očekáváním účasti na evropských mistrovství (snad se blýská na lepší časy). Už mě ani neznepokojují zamračené pohledy některých účastníků, nesportovní chování na vyhlašování (ignorace soupěřů), prostě někdo má kinderstube, někdo  ne.

MLADÁ BOLESLAV - překvapení ve výši startovného. To by snad ale mohla být jediná výtka.( vyjma předražené kantýny - ale to není věc organizátorů dostihů). Jo a trošku nepovedené tažení u prvního rozběhu sprinterů, ale stane se.

Jinak jako vždy perfektní organizace, výborné zázemí, všechno mělo spád, Radka je prostě naše nejlepší moderátorka dostihů.

Sprinteři - Garpík měl smůlu jako dlouho ne. V prvním rozběhu zpomalila kůže hned na počátku. Výborně vystartoval Bolt a ukázal Garpovi, že taky umí! Ve druhém rozběhu byl Garpík hned po startu jako kuželka - zleva zprava, z obou stran to schýtával v rámci nelítostného souboje, čas tomu odpovídal a my měli strach, zda se dokonce dostane s časem do finále A. Nakonec šel s dečkou číslo 5.

Finále bylo napínavé od začátku do konce, Querry dokázal, že patří mezi špičku a po přetahování s Garpem nakonec vyhrál, Na druhém místě o 0,01 sekundy doběhl Kiprop a na třetím Garpík. 4. místo patřilo ˇBoltovi a o 5. a 6. se podělili Noel a Oskar Vlapan.

Vipeti psi - Gaudí se snažil a do finále nastupoval se čtyřkou, po strkanicích ve finále z toho bylo 6. místo, kdy zaslouženě a s výborným časem vyhrál Jabulani BSD.

Podrobné výsledky najdete na stránkách vipetky.com , FCB a na stránkách dráhy :-)

 

 

G