Zima a lyžování

Zima v Kovářské je opravdu nádherná. Hlavní lyžařské areály jsou v dosahu skibusu, Klínovec a Boží dar. Sjezdové i bežecké tratě všech druhů a obtížnosti jsou denně upravovány, středisko Klínovec nabízí garanci sněhu nově vybudovaným systémem umělého zasněžování. V areálu je také U-rampa kategorie Super pipe a snowpark. K dispozici je sedačková lanovka a devět vleků v nadmořské výšce 1244 m a s přepravní kapacitou 6650 os/hod.

Perfektní je miniareál pro děti a lyžařské začátečníky, kde je vlek zdarma, dvě lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení, skiservisy a velké parkoviště – parkování zdarma.

V Božím Daru, jednom z nejpopulárnějších lyžařských středisek v nejvýše položeném městečku ve střední Evropě najdete skiareál Neklid, který uspokojí začínající i náročné lyžaře.

Pro úplné začátečníky a malé děti je určen skiareál NOVAKO, v centru Božího Daru, jeho součástí je moderní vlek Doppelmayer, na kterém zvládnou jízdu i velmi malé děti.

V areálu si užije soustu legrace celá rodina, je tu snowtubing, sjezd na nafukovacích duších.

Hned za hranicemi na německé straně Krušných hor naleznete lyžařský areál Oberwiesenthal, kde se mimo jiné konají závody ve skocích na lyžích.